معاون سازمان صنعت خبر داد: افتتاح دفتر ارتباط با رايزنان بازرگاني سفارت ها در استان اصفهان

معاون سازمان صنعت خبر داد: افتتاح دفتر ارتباط با رايزنان بازرگاني سفارت ها در استان اصفهان

1393/10/15 1025 0

معاون سازمان صنعت خبر داد: افتتاح دفتر ارتباط با رايزنان بازرگاني سفارت ها در استان اصفهان

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از افتتاح دفتر ارتباط با رایزنان بازرگانی سفارت ها در سازمان صنعت و معدن استان خبر داد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از افتتاح دفتر ارتباط با رایزنان بازرگانی سفارت ها در سازمان صنعت و معدن استان خبر داد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، محمد مجیری در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک، شیرآلات و سرویس های بهداشتی اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به این که هدف از تأسیس این دفتر، ارتباط بیشتر و بهتر با رایزنان بازرگانی و آشنایی بیشتر تولیدکنندگان با نیاز کشورهای مختلف است، اظهار داشت: به عنوان مثال صنعت کاشی و سرامیک ایران در کشور پاکستان مخاطبان زیادی پیدا کرده است در حالی که پیش تر این ظرفیت شناخته نشده بود.

وی تأکید کرد: در حوزه سرمایه گذاری در این کشورها نیز باید ترتیبی اتخاذ کرد که جذب سرمایه گذار خارجی افزایش یافته و تولیدکنندگان ایرانی نیز در زمینه بازاریابی محصولات خود در این کشورها فعال تر باشند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اعلام این که شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان، شرکت شهرک ها، سازمان صنعت و معدن و اتاق بازرگانی از جمله نهادهایی هستند که در این زمینه بسیار تأثیرگذار خواهند بود، افزود: در بخش حضور تولیدکنندگان ایرانی در نمایشگاه های خارج از کشور نیز فعالیت های خوبی از سوی نهادهای مذکور صورت می گیرد.

مجیری اذعان داشت: با توجه به مشکلات و فشارهای اقتصادی کشور، واحدهای تولیدی کمتر در این نمایشگاه ها شرکت می کنند و این در حالی است که علی رغم شرایط موجود شاهد افزایش تنوع در طرح و تولید محصولات هستیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه ضعف بزرگ تولیدکنندگان کشور، نداشتن دانش مدیریت و صادرات است. در حال حاضر تولیدکننده دغدغه های زیادی دارد و این مسأله باعث می شود کیفیت تولید کاهش یابد. تلاش داریم از طریق ارتباط با 30 رایزن بازرگانی کشورهای هدف، دغدغه صادرات را تاحدی کاهش داده و این مسیر را تسهیل کنیم تا صادرات این بخش رونق گیرد.  

تولید 10 درصد کاشی ایران در اصفهان

همچنین رییس اداره صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در بازدید از این نمایشگاه گفت: در حال حاضر سالانه 450 میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در کشور تولید می شود که استان اصفهان 10 درصد از این میزان را تولید می کند و سالانه 45 میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در این استان تولید می شود.

مسعود مطلبی ادامه داد: سرمایه در گردش، تأمین نقدینگی واحدها، مشکلات مالیاتی و ضعف صادرات از مهم ترین دغدغه های فعالان این بخش است.

وی اضافه کرد: اکثر واحدهای تولیدی کاشی و سرامیک استان در سال های اخیر دچار مشکلاتی شده و صادرات برخی از این واحدها متوقف شده است.

رییس اداره صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مشکلات جنگ و مسایل امنیتی کشور عراق را مورد اشاره قرار داد و افزود: بخش مهمی از صادرات کاشی ایران به عراق بود که در حال حاضر به دلیل مسایل داخلی این کشور، این صادرات متوقف شده است.

مطلبی تأکید کرد: واحدهای متوسط و کوچک تولیدکننده ما نیز باید صادرات را به صورت تخصصی یاد بگیرند چرا که ما در ایران به دلیل دارا بودن منابع و معادن غنی، مشکل تأمین مواد اولیه نداریم و با توجه به پیشینه این صنعت می توانیم بهتر از این در بازارهای جهانی ظاهر شویم.

این مسوول با اشاره به این که بحث های مالیاتی نیز صادرات کشور در این بخش را بسیار تحت تأثیر قرار داده است، اظهار داشت: تولیدکننده محصول خود را اقساطی به فروش می رساند اما دارایی و مالیات را به صورت نقد پرداخت می کند. همچنین با توجه به تحریم ها، تولیدات ما جهش قیمتی زیادی نداشته اما در انبارها مانده است.

وی تولیدات ایرانی را مطابق با تکنولوژی های روز دانست و افزود: ایران در زمینه طرح، قیمت و کیفیت قابل رقابت با تولیدات جهانی است. دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک، شیرآلات و سرویس های بهداشتی از 14 تا 17 دی ماه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی اصفهان در جوار پل تاریخی شهرستان در ساعات بازدید 14 الی 21 برگزار است. برگزاری سمینار تخصصی "بهینه سازی مصرف سوخت در صنعت کاشی و سرامیک " در تاریخ 15 دی ماه از ساعت 17 تا 21 در سالن همایش های محل برگزاری نمایشگاه و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان از برنامه های جانبی این نمایشگاه است .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر